Životní pojištění info

Vážení přátelé, dovolte, abych vás přivítal na novém portálu, který se bude věnovat problematice životního pojištění. Životní pojištění je tak komplexní produkt, že je potřeba jeho vlastnosti, a to vhodnost či nevhodnost pro daného klienta, důkladně prozkoumat.

Tak, jako tomu bývá u většiny finančních produktů, životního pojištění je více typů a každý typ má své charakteristiky. Lidmi je životní pojistka často mylně vydávána za penzijní připojištění či zajištění na důchod. Ano, svým způsobem tomu tak je, ale prapůvodní smysl životního pojištění je ten, že chrání před následky úmrtí. Tzn. pokud si zřídíte životní pojištění a stane se náhlá událost, vašim blízkým je vyplacena smluvená částka.

Klienti však od životního pojištění žádají více a proto vznikly životní pojistky, které mají zároveň spořící složku, která je klientovi vyplacena v důchodu s patřičným zúročením. Existuje hned několik životních pojištění, která tuto možnost nabízejí. Jedná se o tzv. kapitálové životní pojištění, investiční životní pojištění a úvěrové životní pojištění. Více o jednotlivých pojištěních se dočtete pod odkazy.

Na závěr je potřeba dodat, že správný výběr životního pojištění byste měli přenechat profesionálům, nejlépe z řad poctivých finančních poradců, protože ti vám pomohou vybrat životní pojištění, které vám pasuje na míru a často s lepšími podmínkami, než kdybyste šli do pojišťovny sami. Pokud se chcete o životním pojištění dozvědět ještě více, navštivte náš partnerský portál o životním pojištění nebo Životní pojištění srovnání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *