Kapitálové životní pojištění

Když se řekne životní pojištění, většinou máte na mysli pojištění proti riziku úmtí a garantované spoření. Přesně tyto možnosti nabízí kapitálové životní pojištění. Jedná se o stěžejní produkt finančních institucí.

Kapitálová životní pojistka se skládá ze dvou částí. První část poplatku jde na krytí pojistky a druhá na spoření. Naspořená úročená částka je pak v důchodu klientovi jednorázově vyplacena. Princip je jednoduchý a jasný. Pokud chcete pouze spořit, doporučujeme vám zřízení penzijního připojištění. Mnoho lidí si životní pojištění zaměňují právě s tímto produktem. Pokud máte zájem o případné zajištění vašich blízkých a chcete zároveň spořit, pak je kapitálové životní pojištění právě pro vás.

Kapitálové životní pojištění nabízí garantované zhodnocení peněz. To však pro klienta v dnešní době nemusí být tak lákavé, jako možnost investovat do podílových fondů u investičního životního pojištění. Podílové fondy mají díky regeneraci ekonomiky po krizi velmi příznivou cenu. Obecně je KŽP velmi oblíbené u konzervativních klientů a své místo na trhu má jisté.

Další informace o kapitálovém životním pojištění. Srovnání kapitálových životních pojistek naleznete zde.